Hlášení rozhlasu dne 13.05.2019

Srdečně Vás zveme ve čtvrtek 30.5. od 19:00 na promítání dokumentu Co se nenosí, které pořádá Kulturní komise za podpory obce Bílovice nad Svitavou. Po filmu bude následovat krátká beseda a povídání s paní Olgou Hubíkovou, která se aktivně zabývá již několik let tématem upcyklace a spolupracovala například s nadací Veronica.

Ve čtvrtek 16. 5.2019 od 14:00 do 18:00 hod se na Těsnohlídkově náměstí konají BÍLOVICKÉ FARMÁŘSKÉ TRHY. Přijďte si nakoupit čerstvé produkty a výrobky od pěstitelů a farmářů z místního regionu.

Farnost Bílovice nad Svitavou srdečně zve na koncert autorské kapely Listověj: hudba z Vysočiny. Uslyšíme vlastní písně Jiřího Nohejla v doprovodu Markéty Štouračové a Aleše Tomka. Koncert se koná v neděli 19. května od 17.30 v kostele sv. Cyrila a Metoděje. Vstupné je dobrovolné.

Drůbežárna Prace bude ve středu 15. 5. v 8:30 hod. na návsi prodávat: kuřice všech barev, chovné kohouty, roční slepice, brojlerová kuřata, káčata, housata, krůty a husokačeny mulard, krmivo pro nosnice a králíky, vitamínové doplňky, dále pak vykupovat králičí kožky - cena 5 Kč/ks.

Komise pro děti a rodinu pořádá v neděli 26.5.2019 výlet do ZOO Jihlava s možností návštěvy města či aquaparku. Sraz účastníků je v 09:00 hodin na náměstí u Obecního úřadu . Počet míst je omezen, zájemci piště na email komiseprorodinu@gmail.com nebo SMS zprávou na tel. číslo 608 177 221.

Komise pro děti a rodinu zahajuje SBÍRKU DĚTSKÝCH PONOŽEK PRO DĚTSKÝ DOMOV CHOVÁNEK. Čisté popárované nebo nové ponožky velikosti 0-18 let můžete odevzdat na sběrných místech : v lékárně, v knihovně, nebo v RC Žirafa do 17.6.2019. Za komisi a děti moc děkujeme.

„Kulturní komise a Obec Bílovice nad Svitavou srdečně zvou ve středu 15. května v 19:00 hodin do kulturního sálu Obecní hospody na scénické čtení Lukáše Hejlíka z knihy od Fredrika Backmana „Co by můj syn měl vědět o světě“. Nenechte si ujít tento vtipný a lidsky hřejivý text o neutuchající snaze být dobrým rodičem. Vstupné dobrovolné.“