Nový program kina

Vydáno: Pondělí 6. Listopad 2023

Nepřehlédněte nový program Cinema nad Svitavou na měsíc listopad a prosinec!

10. 11. 2023 v 19:00 hod.

Přišla v noci

Režie / scénář: Jan Vejnar, Tomáš Pavlíček
Hrají: Simona Peková, Annette Nesvadbová, Jiří Rendl
Komedie / Drama / Horor, Česko, 2023, 85 min, Přístupný od 12 let

Poklidný život mladého páru se může po vpuštění matky jednoho z nich do domácnosti pomalu změnit v chaotické trosky. Energická šedesátnice Valerie si krok za krokem podmaňuje nejen prostor bytu, ale i mysl jeho obyvatel. Mají matky a tchýně vždycky pravdu? Myslí to s námi dobře? Tento nový český film plný černého humoru rozvíjí situace, které v různých obměnách zažil každý z nás.

 

8. 12. 2023 v 19:00 hod.

Golda - Železná lady Izraele

Režie: Guy Nattiv
Hrají: Helen Mirren, Liev Schreiber, Camille Cottin
Drama / Životopisný / Historický, Velká Británie / USA, 2023, 100 min, Přístupný od 12 let

V říjnu 1973 zahájila vojska Egypta a Sýrie útok na Izrael přes Sinajský poloostrov a Golanské výšiny. Golda Meirová, premiérka Izraele, stojí proti přesile a čelí bezprostřednímu nebezpečí. V centru dramatických geopolitických událostí je obklopena muži – generály Dajanem, Elazarem, Šaronem a také Henrym Kissingerem. Film, na i dnes aktuální téma, se soustředí na vyobrazení dvaceti dnů války a na osobní prožitky ženy, která si stála pevně za svým rozhodnutím neustoupit.

15. 12. 2023 v 19:00 hod.

Chlapec a volavka

Režie / scénář: Hajao Mijazaki
Hrají:  Sóma Santoki, Takuja Kimura, Džun Fubuki
Animovaný / Dobrodružný / Fantasy, Japonsko, 2023, 125 min, Mládeži přístupný

Dospívající chlapec Mahito se po přestěhování na venkovské sídlo seznámí se mluvící volavkou, která ho láká k prozkoumání záhadné opuštěné věže. V ní Mahito objeví magický svět s tajemným starcem, statečnou dívkou Himi, armádou papoušků i roztomilými stvořeními Warawara. Dlouho očekávaný film mistra animace Hajao Mijazakiho (Můj soused Totoro, Cesta do fantazie a Princezna Mononoke) uvádíme vzápětí po české premiéře.